Zespół zarządzający
Grupy Eurocash

Przedsięwzięcie o takiej skali jak Grupa Eurocash potrzebuje wizji, bieżącej kontroli oraz
obiektywnego nadzoru. Sprawowanie tych funkcji z kolei wymaga talentu menadżerskiego,
specjalistycznej wiedzy i dużego doświadczenia.

Właśnie dlatego w skład zarówno Zarządu, jak i Rady Nadzorczej wchodzą bardzo starannie
dobrane osoby – każda z nich jest ekspertem w swojej dziedzinie.

Zarząd

Paweł
Surówka

Prezes zarządu

Luis
Amaral

Członek zarządu

Od 2003 roku prezes Zarządu Grupy Eurocash. Ma ponad 20-letnie doświadczenia zawodowe, które zdobywał, obejmując stanowiska kierownicze m.in. w Unilever Portugalia i w europejskich strukturach Jeronimo Martins. W latach 1995-1999 pełnił funkcję dyrektora generalnego Jeronimo Martins w Polsce, po czym został członkiem Komitetu Wykonawczego Jeronimo Martins Holdings w Portugalii. W kolejnych latach pełnił funkcję partnera funduszu inwestycyjnego Antfactory poszerzając skalę działalności firmy o rynki w Brazylii, Meksyku oraz Argentynie.

Był inicjatorem wykupu menedżerskiego Eurocash od ówczesnego właściciela – Jeronimo Martins. Od przejęcia spółki w 2003 roku dynamicznie ją rozwija, wdrażając innowacyjne rozwiązania w zakresie zarządzania i oferty dla przedsiębiorców. Grupa Eurocash jest obecnie największym dystrybutorem żywności i dóbr szybko rotujących w Polsce.

Kontakt ceo@eurocash.pl

Rui
Amaral

Członek Zarządu

Członek Zarządu Grupy Eurocash, w firmie od 2004 roku. Absolwent studiów w zakresie zarządzania w biznesie na Uniwersytecie Katolickim w Lizbonie. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje funkcje kierownicze m.in. w spółkach
GTR i Sanipec. W 1989 roku dołączył do portugalskiego zespołu Jeronimo Martins na stanowisko dyrektora hipermarketu, awansując kolejno na funkcje: dyrektora operacyjnego, dyrektora generalnego sieci hipermarketów Feira Nova, dyrektora generalnego Jeronimo Martins Retalho, osiągając stanowisko dyrektora wykonawczego Jeronimo Martins Portugal odpowiedzialnego za sieci Feira Nova, Pingo Doce i hurtownie cash&carry Recheio. Do 2003 roku był dyrektorem naczelnym Cintra Group.

Kontakt office@eurocash.pl

Katarzyna
Kopaczewska

Członek Zarządu

Członek Zarządu Grupy Eurocash od 2004 roku. Ekspertka w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi z doświadczeniem na stanowiskach: Human Resources Managera w Johnson&Johnson, dyrektor personalnej i członka zarządu Jeronimo Martins oraz dyrektor korporacyjnej ds. personalnych w ZF Polpharma. Jest absolwentką wydziału handlu zagranicznego Polskiej Międzynarodowej Szkoły Zarządzania w Warszawie. Ukończyła również zagraniczne szkolenia w zakresie zarządzania i zarządzania personelem, organizowane przez Management Center Europe (Belgia), IMD (Szwajcaria), INSEAD (Francja) oraz Stanford University (USA).

Kontakt office@eurocash.pl

Pedro
Martinho

Członek Zarządu

Od początku działalności Grupy Eurocash członek Zarządu firmy – należał do zespołu, który dokonał wykupu menedżerskiego Eurocash od Jeronimo Martins w 2003 roku. Absolwent wydziału zarządzania lizbońskiej uczelni Instituto Universitário de Lisboa. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Jeronimo Martins m.in. jako kierownik stoiska hipermarketu Feira Nova, od 1997 pracował w polskich strukturach firmy, dochodząc do stanowiska dyrektora Działu Zakupów Eurocash Cash&Carry i hipermarketów Jumbo. W 2002 roku objął funkcję dyrektora sprzedaży firmy telekomunikacyjnej Oniway Portugalia.

Kontakt office@eurocash.pl

Arnaldo
Guerreiro

Członek Zarządu

Członek Zarządu Grupy Eurocash od maja 2004. Absolwent prestiżowej uczelni Instituto Superior de Economia e Gestão w Lizbonie, posiada ponad 20 lat doświadczenia, które zdobywał w takich firmach Coopers & Lybrand oraz Jeronimo Martins w Portugalii i w Polsce, gdzie odpowiadał za działy finansowe, osiągając funkcję członka zarządu – dyrektora finansowego Jeronimo Martins Dystrybucja oraz dyrektora generalnego hurtowni Eurocash.

Kontakt office@eurocash.pl

Przemysław
Ciaś

Członek Zarządu

Od 2017 roku członek Zarządu Grupy Eurocash, gdzie odpowiada za obszary logistyki oraz IT. Współpracę z firmą rozpoczął w 2008 roku jako dyrektor IT, obejmując następnie stanowisko dyrektora generalnego logistyki Grupy. Absolwent studiów informatycznych na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W latach 1996-2008 pracował w Comarch oraz Accenture, gdzie realizował projekty dla klientów z sektora FMCG na rynkach europejskich.

Kontakt office@eurocash.pl

Jacek
Owczarek

Członek Zarządu

Członek Zarządu od 2008 roku, pełni również funkcję dyrektora finansowego Grupy Eurocash. Absolwent kierunku Finanse i Bankowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, certyfikowany przez Association of Charted Certified Accountants. Doświadczenie zdobywał m.in. w spółce Sanitec Koło na stanowiskach: CFO CEE, członka zarządu oraz członka zespołu zarządzającego finansami firmy w Europie. Pracował także w spółkach z portfela Enterprise Investors. Był między innymi dyrektorem finansowym w Magellan S.A. oraz pełnił funkcję CFO, CEO oraz członka zarządu w Messenger Services STOLICA. Obecnie pełni funkcję członka rady nadzorczej Magellan S.A.

Kontakt office@eurocash.pl

Rada Nadzorcza

João
Assunção

Przewodniczący Rady Nadzorczej

W Radzie Nadzorczej Grupy Eurocash od 2004 roku. Absolwent prestiżowego Uniwersytetu Kalifornijskiego (UCLA) w Los Angeles ze specjalnością zarządzania w biznesie. Jego doświadczenie akademickie obejmuje m.in. stanowisko profesora-asystenta na Columbia University w Nowym Jorku, profesora na Portugalskim Katolickim Uniwersytecie w Lizbonie, gdzie był również dziekanem Wydziału Zarządzania i Ekonomii (1996-2001). W latach 2001-2002 pełnił funkcję dyrektora zarządzającego Fundacji Telecel Vodafone, a w latach 2002-2004 doradcy ekonomicznego premiera Portugalii.

Dr Hans
Joachim Körber

Członek Rady Nadzorczej

Członek Rady Nadzorczej Grupy Eurocash. Absolwent kierunku browarnictwa, uzyskał tytuł doktora na Uniwersytecie Technicznym w Berlinie. Doświadczenie biznesowe zdobywał na stanowiskach kierowniczych m.in.: w Grupie RA Oetker oraz w niemieckich i międzynarodowych strukturach spółek z grupy Metro SB-Großmärkte. Wraz z utworzeniem Metro AG w 1996 roku dołączył do zarządu spółki, którą w latach 1999-2007 kierował, pełniąc funkcję prezesa zarządu. Obecnie jest członkiem rad nadzorczych szeregu międzynarodowych przedsiębiorstw.

Dr Alicja
Kornasiewicz

Członek Rady Nadzorczej

Członek Rady Nadzorczej Grupy Eurocash od kwietnia 2018. Absolwentka Harvard Business School w Bostonie. Doktor nauk ekonomicznych, ekspert w dziedzinie bankowości inwestycyjnej, rynków kapitałowych i prywatyzacji. Przewodniczyła radom nadzorczym takich spółek jak: Bank Pekao S.A., Bank BPH S.A., Netia S.A., NFI Empik Media and Fashion, Bioton S.A. oraz Pioneer Pekao Investment Management S.A. Była członkinią w radach nadzorczych m.in. UnicreditBank Hungary, Jeronimo Martins Dystrybucja, Telekomunikacji Polskiej TPSA, Państwowej Agencji Prywatyzacji. Wieloletnia działaczka na rzecz równych szans dla kobiet w biznesie zarówno w Polsce, jak i za granicą. W 2015 roku została uhonorowana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi dla rozwoju gospodarczego kraju.

Francisco José Valente
Hipólito dos Santos

Członek Rady Nadzorczej

Absolwent Portugalskiego Uniwersytetu Katolickiego w Lizbonie ze specjalnością w zarządzaniu w biznesie. W swojej karierze pełnił m.in. funkcję członka zarządu Barclays Bank Portugal (1999-2003), kierował Działem Marketingu (2003-2006)  oraz był dyrektorem Działu Oszczędności (2007-2011) w Banco Espirito Santo. W latach 2011-2012 obejmował stanowisko dyrektora zarządzającego w Banco BEST. Następnie w 2013 roku – ponownie w Banco Espirito Santo – został dyrektorem, a także doradcą zarządu do spraw międzynarodowych.

Jacek
Szwajcowski

Członek Rady Nadzorczej

Ukończył studia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej i ma ponad 21-letnie doświadczenie w zarządzaniu w sektorze farmaceutycznym. Założyciel i prezes zarządu Pelion Healthcare Group –  firmy, która zajmuje się sprzedażą detaliczną oraz zaopatrzeniem szpitali. Od 2000 roku jest uczestnikiem corocznych spotkań World Economic Forum w Davos, a od 2001 członkiem zarządu Polskiej Rady Biznesu. W 2005 roku dołączył do międzynarodowej organizacji Forum of Young Global Leaders. Jest inicjatorem Fundacji Dbam o Zdrowie oraz Muzeum Farmacji w Łodzi, a także autorem monografii o polskich aptekach.

Kontakt ma@m.pl